VII Międzynarodowy Kongres Azjatycki zaczynamy za

0 dni 0 godzin 0 minut 0 sekund

WYKŁAD INAUGURACYJNY DR. KIM JOON HYUNGA

Kategoria: Aktualności | Dodane 03.04.2019 o godzinie 15:18

Wykład inauguracyjny na VI Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim poprowadzi wybitny koreański naukowiec dr Kim Joon Hyung. Poniżej prezentujemy życiorys dr Kima

Dr Kim Joon Hyung jest profesorem Wydziału Studiów Międzynarodowych na Handong Global University. Specjalizuje się w teoriach stosunków międzynarodowych, stosunkach w północno-wschodniej Azji, w tym stosunkach amerykańsko-chińskich, US-ROK i stosunkach północno-koreańskich.

Został także zaproszony do pracy jako stypendysta wizytujący Fulbrighta na George Mason University w Departamencie Spraw Publicznych i Międzynarodowych w USA i prowadził kilka kursów, m.in. na temat stosunków amerykańsko-koreańskich i wschodnioazjatyckiej polityki międzynarodowej.

Udzielał się w prezydenckim komitecie ds. oceny polityki zagranicznej rządu Roh Moo Hyuna. Od początku 2007 r. dr Kim współpracuje z Koreańskim Instytutem Strategii Przyszłości (KIFS) jako dyrektor Centrum Dyplomacji i Bezpieczeństwa.

Od 2011 r. dr Kim jest zaangażowany w Koreańskie Forum Pokoju - renomowany, oparty na sieci ośrodek analityczny specjalizujący się w kwestii pokoju i unifikacji na Półwyspie Koreańskim. W 2013 r. Został dyrektorem zarządzającym.

Od 2015 r. dr Kim jest członkiem obozu prezydenckiego Moon Jae Ina, gdzie zajmował się polityką zagraniczną. Po wybraniu Moona na prezydenta wstąpił do Rządowego Komitetu Przemian.

Obecnie dr Kim jest członkiem Prezydenckiej Komisji ds. Planowania Polityki (Podkomisja ds. Bezpieczeństwa i Polityki Zagranicznej). Ponadto należy do Komitetów Doradczych przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Ministerstwie Obrony, Ministerstwie Zjednoczenia i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Dr Kim opublikował wiele artykułów naukowych, przede wszystkim na temat polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych i kwestii jądrowych w Korei Północnej. Opublikował także kilka książek na temat stosunków międzynarodowych w Azji Północno-Wschodniej.

Dr Kim uzyskał tytuł licencjata na Yonsei University (1986) oraz tytuł magistra i doktora. na George Washington University.

Main

Organizatorzy

Towarzystwo Azji i Pacyfiku Fundacja Mojsiewicza Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Centrum Wspierania Biznesu Urząd Miasta Torunia UMK
WPISM WNEIZ fil kreska dun
uw CRUP kp BRAPA

Partnerzy strategiczni

Partnerzy strategiczni

Partnerzy

Wydawnictwo Adam Marszałek cbw BB komplet Miasto Toruń IPSA csw MSZ MAT BUD
Uniwersytet Mikołaja Kopernika Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego PNTP Toruń Auto Frelik Żar Tandori Yearbook Gromada Studia Orientalne Nowa Polityka Wschodnia
The Embassy of Republic od Korea Korea-Polska 30 lat Helkell

Partnerzy medialni

Tv Toruń Tylko Toruń Poza Toruń Poza Bydgoszcz Echo  Świdwina Azja Pacyfik
Express Bydgoski Nowości Nowa Polityka Wschodnia Gazeta Pomorska Studia Orientalne
TVP Bydgoszcz Political Science Yearbook

Patronat honorowy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojewoda
Prezyden Miasta Torunia Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Invest Rektor Tretyn
VI Międzynarodowy Kongres Azjatycki „The Power of Asia. State – Society - Economy"  zadanie dofinansowane w ramach umowy nr 773/P-DUN/2018  ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę